Extra informatie

cover Queer Exhibition Histories | NAi Booksellers

Dubbelklik op de afbeelding voor groot formaat

Uitzoomen
Inzoomen

€ 27,50

Direct uit voorraad leverbaar

Queer Exhibition Histories

Auteur:Bas Hendrikx (ed.)

Uitgever:Valiz

ISBN: 978-94-93246-13-3

  • Paperback
  • Engels
  • 288 pagina's
  • 10 okt. 2022
Bundel met essays, interviews en casestudies over de verborgen geschiedenis van queer tentoonstellingen, curatorschap en alternatieve archieven binnen de hedendaagse kunst.

'Queer Exhibition Histories' onderzoekt de vaak onderbelichte geschiedenis van queer tentoonstellingen en laat zien hoe kunstenaars, curatoren en gemeenschappen nieuwe vormen van presenteren, documenteren en archiveren hebben ontwikkeld. Aan de hand van essays, interviews en internationale casestudies brengt de publicatie tentoonstellingen in kaart die buiten de gevestigde kunstgeschiedenis zijn gebleven, maar een belangrijke rol speelden in de zichtbaarheid van LGBTQIA+-gemeenschappen en de ontwikkeling van de hedendaagse tentoonstellingspraktijk.

Veel van de besproken projecten vonden plaats buiten traditionele musea en kunstinstellingen: in tijdelijke locaties, alternatieve ruimtes of zelfs in huiselijke omgevingen. Daardoor zijn zij vaak slechts fragmentarisch gedocumenteerd en voort blijven leven in persoonlijke archieven, herinneringen en gemeenschapscollecties. Het boek laat zien hoe juist deze alternatieve archieven essentieel zijn voor het reconstrueren van een bredere kunst- en tentoonstellingsgeschiedenis.

Daarnaast verkent de publicatie de relatie tussen tentoonstellingen, activisme, musea en maatschappelijke verandering. Onderwerpen als hiv/aids, architectuurtentoonstellingen, community building en institutionele representatie illustreren hoe tentoonstellingen niet alleen artistieke presentaties zijn, maar ook plekken waar nieuwe vormen van publieke zichtbaarheid en maatschappelijke discussie ontstaan.

Als vijfde deel in de PLURAL-serie van Valiz is 'Queer Exhibition Histories' een waardevolle uitgave voor curatoren, museummedewerkers, kunsthistorici, onderzoekers, studenten en iedereen die geïnteresseerd is in tentoonstellingsgeschiedenis, museologie en hedendaagse kunst.

Recent bekeken