Het boek 'Invented from Copies' laat zien hoe blauwdrukken, witdrukken, zelfklevende folies en fotokopieën tussen 1870 en 2000 het ontwerpen in architectenbureaus veranderden.
Met materiaal uit de collectie van het Nieuwe Instituut.
Een kopie is in een architectenbureau zelden alleen een herhaling van een origineel. Tekeningen worden vermenigvuldigd om ideeën te bespreken, aan te passen en verder te ontwikkelen. 'Invented from Copies' onderzoekt hoe vier analoge technieken — blauwdrukken, witdrukken, zelfklevende folies (Zips) en fotokopieën — tussen 1870 en 2000 nieuwe mogelijkheden voor het ontwerpproces openden.
Aan de hand van werk van onder anderen Pierre Cuypers, Gerrit Rietveld, Van den Broek en Bakema, Carel Weeber en Jo Coenen toont het boek hoe reproducties als werkdocumenten functioneerden. Veel van het afgebeelde materiaal komt uit de Rijkscollectie voor Nederlandse Architectuur en Stedenbouw van het Nieuwe Instituut en was niet eerder gepubliceerd.
Daarmee belicht deze rijk geïllustreerde publicatie een vaak onderbelicht onderdeel van de architectuurpraktijk: de rol van kopiëren bij het ontstaan en veranderen van ontwerpen.
Engelstalige uitgave.