Extra informatie

cover Forum: What Can We Do? 2. Carbon Dioxide and Architecture | NAi Booksellers

Dubbelklik op de afbeelding voor groot formaat

Uitzoomen
Inzoomen

€ 27,50

Direct uit voorraad leverbaar

Forum: What Can We Do? 2. Koolstofdioxide

Uitgever:AetA

  • Paperback
  • Nederlands
  • 216 pagina's
  • 5 okt. 2026

Het tijdschrift 'Forum: What Can We Do? 2. Koolstofdioxide' onderzoekt hoe architectuur kan bijdragen aan het terugdringen van CO₂-uitstoot.

Ontwerpers en denkers verkennen hoe hergebruik, materiaalkeuzes en vakmanschap samengaan met schoonheid en een vernieuwende bouwcultuur.

Met het tweede deel van de reeks 'What Can We Do?' richt Forum zich op de koolstofdioxidecrisis en de veranderingen die deze vraagt van de bouwcultuur. Hoe kunnen architecten en ontwerpers de uitstoot verminderen en tegelijk gebouwen en ruimtes maken die overtuigen, raken en lang meegaan?

Dit nummer kijkt verder dan technische oplossingen en rekensommen. Het onderzoekt de ruimte voor schoonheid, verbeelding en experiment binnen een architectuur die bewuster omgaat met materialen en bestaande gebouwen. Hergebruik, het behoud van gebouwen en de herwaardering van ambachten en vergeten bouwtechnieken krijgen daarbij een belangrijke plaats.

Ontwerpers laten zien hoe onderzoek en vakmanschap nieuwe mogelijkheden openen. Het oogsten en opnieuw toepassen van materialen vraagt om samenwerking tussen ontwerpers, leveranciers en bouwers, en om een andere benadering van het ontwerpproces.

In de geest van het optimistische activisme van deze Forum-reeks verbindt Koolstofdioxide urgentie aan handelingsperspectief. Minder uitstoot wordt zo een aanleiding om de architectuur opnieuw uit te vinden.

Ook in deze reeks: 'Forum: What Can We Do? 1. Ongelijkheid', over ontwerpactivisme en ruimtelijke rechtvaardigheid.

Recent bekeken