Architecture of Invention

Architecture of Invention

10 Experimental Bibliographies

Auteur:Emanuele De Donno, Amedeo Martegani (ed.)

Uitgever:ambookstore, Viaindustriae

ISBN: 9791281790483

  • Engels
  • 408 pagina's

'Architecture of Invention' onderzoekt een eeuw experimentele architectuur aan de hand van boeken, manifesten, tijdschriften en andere radicale publicatievormen.

Tien thematische bibliografieën verbinden avant-garde, utopische, conceptuele en radicale architectuur met onderwerpen als beeld en media, het lichaam, de stad en hedendaagse crisis.

'Architecture of Invention. 10 Experimental Bibliographies' onderzoekt de experimentele kant van architectuur door de geschiedenis van architectuurpublicaties opnieuw te ordenen. Boeken, manifesten, tijdschriften, pamfletten, kunstenaarsboeken en andere publicatievormen worden samengebracht in tien thematische bibliografieën die onverwachte verbanden leggen tussen verschillende periodes en stromingen.

De publicatie beweegt zich langs avant-garde, utopische, radicale en conceptuele architectuur en behandelt thema's als constructie en deconstructie, beeld en media, het lichaam, de stad en hedendaagse crisis. In plaats van een lineaire architectuurgeschiedenis ontstaat een netwerk van ideeën en publicaties waarin architectuur ook wordt beschouwd als speculatie, kritiek en cultureel experiment.

De rijk geïllustreerde selectie bestrijkt ongeveer een eeuw aan architectuurcultuur en laat zien hoe juist publicaties ruimte boden aan ontwerpen, theorieën en utopieën die buiten de conventionele architectuurpraktijk vielen.

Recent bekeken