Extra informatie

100 Words for Water. A Projective Ecosocial Vocabulary | Eva Franch i Gilabert, Mireia Luzárraga, Alejandro Muiño | 9783037787915 | Lars Müller

Dubbelklik op de afbeelding voor groot formaat

Uitzoomen
Inzoomen

100 Words for Water

A Projective Ecosocial Vocabulary

Auteur:Eva Franch i Gilabert, Mireia Luzárraga, Alejandro Muiño (eds.)

Uitgever:Lars Müller

ISBN: 978-3-03778-791-5

  • Paperback
  • Engels
  • 316 pagina's
  • 15 mei 2025

Water staat centraal in de klimaatcrisis én in de toekomst van onze steden en landschappen.

'100 Words for Water. A Projective Ecosocial Vocabulary' brengt meer dan honderd begrippen samen die zijn geschreven door architecten, wetenschappers, filosofen en activisten. Het boek biedt een nieuwe taal om na te denken over water, ecologie en ontwerp, en laat zien hoe architectuur kan bijdragen aan een rechtvaardige en veerkrachtige toekomst.

Een nieuwe taal voor water

Water is veel meer dan een natuurlijke hulpbron. Het bepaalt hoe steden groeien, landschappen veranderen en samenlevingen zich ontwikkelen. '100 Words for Water' vertrekt vanuit de gedachte dat de klimaatcrisis in essentie ook een watercrisis is. Meer dan honderd sleutelbegrippen – van Water Rights en Hydrocatharsis tot Liquid Modernity en Decommodification of Water – bieden nieuwe perspectieven op de relatie tussen mens, water en leefomgeving.

Architectuur, landschap en ecologie

Onder redactie van Eva Franch i Gilabert, Mireia Luzárraga en Alejandro Muiño brengt de publicatie bijdragen samen uit architectuur, landschapsarchitectuur, filosofie, wetenschap en activisme. Essays, kaarten en visuele casestudies laten zien hoe ontwerpers een belangrijke rol kunnen spelen in het ontwikkelen van duurzamere en rechtvaardigere vormen van waterbeheer. De uitgave is nauw verbonden met het internationale project Water Parliaments en nodigt uit om water niet alleen technisch, maar ook cultureel en politiek te benaderen.

'100 Words for Water' is veel meer dan een woordenboek. Het is een uitnodiging om anders te kijken naar de rol van water binnen architectuur, stedenbouw en landschapsontwerp. Juist doordat wetenschappelijke inzichten, ontwerppraktijk en maatschappelijke betrokkenheid samenkomen, ontstaat een inspirerende publicatie die nieuwe verbindingen legt tussen disciplines. Voor architecten, landschapsarchitecten, stedenbouwkundigen en onderzoekers biedt het boek een actueel referentiewerk over klimaatadaptatie, waterrecht en de toekomst van onze leefomgeving. De combinatie van korte, toegankelijke bijdragen en rijk beeldmateriaal maakt het bovendien geschikt om regelmatig opnieuw te raadplegen.

Klanten die dit kochten, kochten ook:

Recent bekeken

  • WENDINGEN 1918-1932