Zoek in:   naar
Extra informatie

Dat is architectuur. Sleutelteksten uit de twintigste eeuw | Hilde Heynen, André Loeckx, Lieven De Cauter, Karina Van Herck | 9789064503153

Dat is architectuur

Sleutelteksten uit de twintigste eeuw

Auteur:Hilde Heynen, André Loeckx, Lieven De Cauter, Karina Van Herck

Uitgever:010

ISBN: 978-90-6450-315-3

  • Hardcover
  • Nederlands
  • 896 pagina's
  • 20 dec. 2001

Dit onmisbare naslagwerk bevat de belangrijkste teksten over architectuur uit de twintigste eeuw - voor het eerst in één standaardwerk toegankelijk in het Nederlands. Opgenomen zijn invloedrijke manifesten en programmatische geschriften die een pleidooi houden voor een specifieke architectuuropvatting, maar ook theoretische teksten die in meer algemene zin architectuur tot onderwerp hebben.

Dit onmisbare naslagwerk bevat de belangrijkste teksten over architectuur uit de twintigste eeuw - voor het eerst in één standaardwerk toegankelijk in het Nederlands. Opgenomen zijn invloedrijke manifesten en programmatische geschriften die een pleidooi houden voor een specifieke architectuuropvatting, maar ook theoretische teksten die in meer algemene zin architectuur tot onderwerp hebben. Tot de geselecteerde auteurs behoren architecten als Sullivan, Loos, Le Corbusier, Mies van der Rohe, Rossi, Tschumi, Eisenman en Koolhaas, maar ook filosofen als Adorno, Benjamin, Bataille en Heidegger zijn prominent aanwezig.

Kijk voor vergelijkbare titels:

Recent bekeken